26 خرداد 1403 05:51

با بررسی های همه جانبه، مشکل مزمن شده باغ شهری ها حل می شود

مطالب مرتبط

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دکتر محمد هادی ایمانیه گفت:

در خصوص باغ شهری های استان جلسات متعددی گرفته شده است؛ پس از مشورت با مسئولین ارشد استان در حوزه های مختلف، تصمیماتی گرفته شد و امروز با کلیات شیوه نامه حل این معضل چندین ساله در شورای برنامه ریزی استان موافقت گردید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری فارس دکتر محمدهادی ایمانیه در حاشیه‌ی ۱۴ جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با اشاره به اینکه اعتبارات قانونی تعریف شده برای پژوهش کافی نیست، گفت: در این جلسه راه حل های جدیدی برای تامین اعتبارات این حوزه پیشنهاد دادیم.
استاندار فارس با تاکید براینکه بسیاری از مشکلات استان در حوزه های مختلف از طریق پژوهش قابل حل شدن است، اظهار داشت: با ورود در این راه ها و هم افزایی ایجاد شده بین دستگاه ها و سازمان های مختلف شاهد حل شدن مشکلات خواهیم بود.
وی افزود: تاکید شد همه پژوهش ها باید توسط دانشگاه های استان صورت پذیرد و هیچ پژوهشی قابل ارجاع به خارج از استان نیست؛ مگر اینکه مجددا در این شورا، طرح و تصویب شود.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در چندین ماه گذشته مطالبه مردم بوده و جزء مشکلات مزمن شده‌ی برخی از مردم به شمار می رود، موضوع باغ‌شهری های استان است، اظهار داشت: در خصوص باغ شهری های استان جلسات متعددی گرفته شده است؛ پس از مشورت با مسئولین ارشد استان در حوزه های مختلف، تصمیماتی گرفته شد که امروز با کلیات شیوه نامه حل این معضل چندین ساله در شورای برنامه ریزی استان موافقت شد.
وی ضمن اشاره به اینکه اجرای این طرح، منحصرا شامل افرادی می شود که از شرایط آن بهره مند باشند، افزود: در قدم اول می بایست زمین های این اماکن از منابع ملی نباشد؛ به هیچ وجه از زمین خواری در کشور و استان حمایت و طرفداری نخواهیم کرد.
استاندار فارس، احداث قبل از سال ۱۴۰۰ را شرط دوم مشمولیت این طرح عنوان کرد و ادامه داد: قرار نیست این موضوع مجددا و در چند سال آینده تبدیل به مشکلی برای استان شود لذا بازه زمانی در آن قرار داده شده است.
وی با تاکید براینکه در این باغ ها اجازه حفر چاه جدید داده نمی شود، تصریح کرد: مالکان این مناطق نسبت به اخذ مجوز از آب منطقه ای استان اقدام خواهند کرد و در صورت لزوم بایستی از پساب شهرهای مجاور برای آبیاری استفاده کنند.
نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه درصورتی که این مناطق به شهرها و روستاها چسبیده باشند به عنوان منطقه گردشگری تلقی می شود، اظهار کرد: حق و حقوق دولت و سازمان های ذیربط در خصوص این الحاق از جانب مالکان پرداخت خواهد شد و همچنین مالکان نیز طبق ماده ۱۴ از خدمات زیرساختی بهره مند خواهند شد.
دکتر ایمانیه در پایان یکی دیگر از مسائل مزمن شده شیراز را محدوده گویم دانست و گفت: گویم، یکی از مسائلی است که بیش از ۱۰ سال گریبان گیر جمع کثیری از مردم است؛ برای حل این معضل و الحاق آن به شهر شیراز تصمیات خوبی اتخاذ شد. امیدواریم به برکت این ماه عزیز، مشکل مردم این منطقه، با این تصمیم مرتفع شود.
در انتهای این  جلسه که همزمان با سالروز میلاد حضرت ابالفضل علیه السلام و روز جانباز برگزار شد، تعدادی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس مورد تقدیر قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 18 =